COSTA AZZURRA

150 L2400 L

Agrumet dhe notat e drurit të shoqëruara me ajrin e detit janë vërtet si një ëndërr.

Share

Në familjen e aromave nga Tom Ford Costa Azzurra unisex

U prezantua në vitin 2021

Është një aromë e kripur/drunjtë, me agrume, ujore me sasinë e duhur të ëmbëlsisë për t’u kombinuar me të gjitha këto. Ka aromë si një plazh/bregdet mesdhetar. Agrumet dhe notat e drurit të shoqëruara me ajrin e detit janë vërtet si një ëndërr. Jep një shpërthim limoni në fillim, pastaj bëhet kompleks me nota të freskëta pikante, aromatike/bimore. Pasi thahet, merr ngrohtësi nga druri, nga vanilja dhe notat e tjera rrëshinore. Vetiveri është gjithashtu mjaft i spikatur. Për muajt e ftohtë të vitit.

  • Notat e larta dru të larë, algave, dru (ud), myshku vegjetal, kardamom dhe fara selino
  • Nota të mesme janë të limonit, selvisë, mandarinës së verdhë, livandos, mirtës dhe artemisias
  • Notat bazë janë Lisi, Temjan, Vetiver, Temjan, Mastikë dhe Vanilje.

*Kategoria Parfum përmban 30% vaj aromatik.

*Kategoria Eau de Parfum përmban 20% vaj aromatik.

*Kategoria Eau de Toilette  përmban 10% vaj aromatik.

*Vaji ynë aromatik është i ngjashëm me markat e njohura dhe të drejtat janë të prodhuesve dhe / ose projektuesve të tyre përkatës. Këto versione NUK janë për tu ngatërruar me origjinalet dhe The Fragrance Shop IN ACCESSORIZE nuk ka asnjë lidhje me prodhuesin / projektuesin. Interpretimi ynë i këtyre aromave u krijua përmes analizave kimike dhe riprodhimit. Ky përshkrim është t’i japë klientit një ide për aromën, jo për ta mashtruar, ngatërruar klientin ose për të shkelur emrin e prodhuesve / krijuesve dhe markën e tyre të vlefshme tregtare.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Shqyrtim mund të parashtrojnë vetëm klientë që kanë bërë hyrjen dhe që e kanë blerë këtë produkt.

Rregjistrohu në listën e pritjes Rregjistrohu në listën e pritjes. Do ju informojmë kur produkti të jetë gjendje në magazinë. Ju lutemi lini adresën tuaj të vlefshme të emailit më poshtë.
COSTA AZZURRA
150 L2400 LSelect options