VELVET ORCHID

150 L2400 L

Ka vërtet aromë si trëndafila ngjyrë vjollcë prej mëndafshi.

Në familjen e aromave nga Tom Ford Velvet Orchid

U prezantua në vitin 2014

Ndoshta parfumi më i pasur që kemi nuhatur ndonjëherë. Është kaq i thellë dhe sensual. Ka vërtet aromë si trëndafila ngjyrë vjollcë prej mëndafshi. E ngrohtë dhe e sofistikuar. Është një interpretim i errët i një buqete me lule të spërkatura me mjaltë dhe rum. Lule me shumë klas, luksoze, me ëmbëlsi dhe pije që të kënaq pa qënë i rëndë. Është shumë femërore dhe ka aromë shumë ‘e pastër’ pa nota sapuni. Velvet Orchid është një aromë shumë e bukur, e ngrohtë dhe sensuale për natën apo dimrin.

  • Notat e larta rum, mjaltë, portokall mandarinë dhe bergamot
  • Nota të mesme janë të orkide e zezë, orkide, jasemini, heliotrop, zymbyl, vaj trëndafili, narcis, magnolia dhe lule portokalli
  • Notat bazë janë vanilje, mirrë, myshku, kamoshi, dru sandali, balsam nga Peruja dhe labdanum.

*Kategoria Parfum përmban 30% vaj aromatik.

*Kategoria Eau de Parfum përmban 20% vaj aromatik.

*Kategoria Eau de Toilette  përmban 10% vaj aromatik.

*Vaji ynë aromatik është i ngjashëm me markat e njohura dhe të drejtat janë të prodhuesve dhe / ose projektuesve të tyre përkatës. Këto versione NUK janë për tu ngatërruar me origjinalet dhe The Fragrance Shop IN ACCESSORIZE nuk ka asnjë lidhje me prodhuesin / projektuesin. Interpretimi ynë i këtyre aromave u krijua përmes analizave kimike dhe riprodhimit. Ky përshkrim është t’i japë klientit një ide për aromën, jo për ta mashtruar, ngatërruar klientin ose për të shkelur emrin e prodhuesve / krijuesve dhe markën e tyre të vlefshme tregtare.

Shqyrtime

There are no reviews yet

Shqyrtim mund të parashtrojnë vetëm klientë që kanë bërë hyrjen dhe që e kanë blerë këtë produkt.

Rregjistrohu në listën e pritjes Rregjistrohu në listën e pritjes. Do ju informojmë kur produkti të jetë gjendje në magazinë. Ju lutemi lini adresën tuaj të vlefshme të emailit më poshtë.
VELVET ORCHID
150 L2400 LSelect options