DAY DREAMS unisex

150 L2400 L

Në vapën e verës ka aromë si tiare, jasemin, kokos dhe vanilje, por kur bëhet fjalë për motin e ftohtë – kthehet në një përzierje lulesh portokalli, neroli dhe portokalli me një nuancë jasemini.

Share

Në familjen e aromave nga Montale Day Dreams   unisex

U prezantua në vitin 2017

Një aromë për pranverë/verë gjatë ditës. Në vapën e verës ka aromë si tiare, jasemin, kokos dhe vanilje, por kur bëhet fjalë për motin e ftohtë – kthehet në një përzierje lulesh portokalli, neroli dhe portokalli me një nuancë jasemini. Hapet me lule të bardha me pak agrume. Është e ëmbël dhe kremoze, pak e trashë, sintetike si shumica, nëse jo të gjitha aromat Montale. Është një aromë verore, ndërsa e ëmbël dhe pak e dendur, ajo ende ka një avantazh të ftohtë. Ndërsa thahet, bëhet më kremoze, më pudër dhe ju filloni të merrni më shumë nga ajo ADN Montale. Në përgjithësi, është një aromë e ngrohtë, relaksuese dhe çlodhëse që mund të përdoret në shumë raste të ndryshme.

  • Notat kryesore e luleve të portokallit dhe mandarinës
  • Notat e mesme janë  lule tiare, jasemini dhe neroli
  • Notat bazë janë Vanilje, dru sandali dhe kokosi.

*Kategoria Parfum përmban 30% vaj aromatik.

*Kategoria Eau de Parfum përmban 20% vaj aromatik.

*Vaji ynë aromatik është i ngjashëm me markat e njohura dhe të drejtat janë të prodhuesve dhe / ose projektuesve të tyre përkatës. Këto versione NUK janë për tu ngatërruar me origjinalet dhe The Fragrance Shop IN ACCESSORIZE nuk ka asnjë lidhje me prodhuesin / projektuesin. Interpretimi ynë i këtyre aromave u krijua përmes analizave kimike dhe riprodhimit. Ky përshkrim është t’i japë klientit një ide për aromën, jo për ta mashtruar, ngatërruar klientin ose për të shkelur emrin e prodhuesve / krijuesve dhe markën e tyre të vlefshme tregtare.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Shqyrtim mund të parashtrojnë vetëm klientë që kanë bërë hyrjen dhe që e kanë blerë këtë produkt.

Rregjistrohu në listën e pritjes Rregjistrohu në listën e pritjes. Do ju informojmë kur produkti të jetë gjendje në magazinë. Ju lutemi lini adresën tuaj të vlefshme të emailit më poshtë.
DAY DREAMS unisex
150 L2400 LSelect options