Bois d’Argent

(2 shqyrtime nga klientë)

500 L2400 L

E butë, e ëmbël, e lehtë, e bukur dhe thjesht hyjnore; nëse parajsa mund të kishte aromë, ndoshta do të ishte Bois D’Argent. Aromë e qetë dhe relaksuese. E krijuar bukur. “Bois D’Argent” do të thotë “dru argjendi”
Ka aromë aristokratike, mbretërore, të mahnitshme.

Share

Në familjen e aromave nga Christian Dior Prive Bois d’Argent unisex

U prezantua në vitin 2004

E butë, e ëmbël, e lehtë, e bukur dhe thjesht hyjnore;

Nëse parajsa mund të kishte aromë, ndoshta do të ishte Bois D’Argent.

Aromë e qetë dhe relaksuese. E krijuar bukur. “Bois D’Argent” do të thotë “dru argjendi”
Ka aromë aristokratike, mbretërore, të mahnitshme.

Aroma hapet me një notë të freskët dhe të ndritshme të kokrrave të dëllinjës, aromën e bukur të lules së Irisit e kombinuar me rrëshirë mirre të ëmbël. Ta themi thjesht, ky kombinim ka aromë hyjnore. Kjo të jep përshtypjen e një aromë të bukur mjalti, e cila rrezaton si një re e bukur kudo që të shkosh.

Aroma është e përshtatshme për cdo rast, zyrtar dhe përdorimin e përditshëm.
Eshtë vërtet e gjithanshme pasi nuk përmban asnjë përbërës që zakonisht është për femra apo meshkuj.

  • Notat e larta janë të irisit, selvisë dhe dëllinjës
  • Notat e mesme janë të mirrës dhe patchulit
  • Notat bazë janë nota druri, mjalti, vaniljes, qelibarit, rrëshirës, ​​myshkut dhe lëkurës.

*Kategoria Parfum përmban 30% vaj aromatik.

*Kategoria Eau de Parfum përmban 20% vaj aromatik.

*Kategoria Eau de Toilette  përmban 10% vaj aromatik.

*Produkti i blerë mund të jetë i ndryshëm nga ai i paraqitur në foto.

*Shishet në foto janë përdorur për arsye promocionale.

*Vaji ynë aromatik është i ngjashëm me markat e njohura dhe të drejtat janë të prodhuesve dhe / ose projektuesve të tyre përkatës. Këto versione NUK janë për tu ngatërruar me origjinalet dhe The Fragrance Shop IN ACCESSORIZE nuk ka asnjë lidhje me prodhuesin / projektuesin. Interpretimi ynë i këtyre aromave u krijua përmes analizave kimike dhe riprodhimit. Ky përshkrim është t’i japë klientit një ide për aromën, jo për ta mashtruar, ngatërruar klientin ose për të shkelur emrin e prodhuesve / krijuesve dhe markën e tyre të vlefshme tregtare.

2 shqyrtim për Bois d’Argent

  1. Marsela Sevdari (pronar i verifikuar)

    Perfekt

  2. Renata (pronar i verifikuar)

    5/5

Shqyrtim mund të parashtrojnë vetëm klientë që kanë bërë hyrjen dhe që e kanë blerë këtë produkt.

Rregjistrohu në listën e pritjes Rregjistrohu në listën e pritjes. Do ju informojmë kur produkti të jetë gjendje në magazinë. Ju lutemi lini adresën tuaj të vlefshme të emailit më poshtë.
Bois d’Argent
500 L2400 LSelect options