So First

(1 customer review)

150 L2400 L

Me stil dhe femëror!

Në familjen e aromave për femra nga Van Cleef & Arpels So First

U prezantua në vitin 2016

Kur spruconi për herë të parë, dalin nota të bergamot dhe limonit me lëng, por zgjasin vetëm rreth një minutë dhe shumë shpejt shndërrohet në diçka më kremoze dhe të butë – veçanërisht me lule të bardha. Tuberoza më shumë dhe freesia. E pastër, e butë, kremoze, femërore.

Pas rreth gjysmë ore, ajo fillon të rritet pak – bëhet pak më e thellë dhe më e pasur. Vanilja dhe frangipani e bëjnë vërtet mbërritjen e tyre të mrekullueshme.

Pas disa orësh, thahet – dhe mbetet – si një gjurmë e bukur frangipani-vanilje në lëkurë.

Vërtet bukur. Është absolutisht e mahnitshme. Shumë e butë dhe ngjall feminitet të vërtetë. Aromë e freskët e përditshme pranvere/verë.

  • Notat e larta janë të bergamotit dhe magnolias
  • Notat e mesme janë të plumerias, freesia dhe jasemini
  • Notat bazë janë të vaniljes dhe drurit të sandalit

*Kategoria Parfum përmban 30% vaj aromatik.

*Kategoria Eau de Parfum përmban 20% vaj aromatik.

*Kategoria Eau de Toilette  përmban 10% vaj aromatik.

*Të gjitha produktet tona bëhen me porosi, nuk mbajmë produkte në stok.

*Vaji ynë aromatik është i ngjashëm me markat e njohura dhe të drejtat janë të prodhuesve dhe / ose projektuesve të tyre përkatës. Këto versione NUK janë për tu ngatërruar me origjinalet dhe The Fragrance Shop IN ACCESSORIZE nuk ka asnjë lidhje me prodhuesin / projektuesin. Interpretimi ynë i këtyre aromave u krijua përmes analizave kimike dhe riprodhimit. Ky përshkrim është t’i japë klientit një ide për aromën, jo për ta mashtruar, ngatërruar klientin ose për të shkelur emrin e prodhuesve / krijuesve dhe markën e tyre të vlefshme tregtare.

1 review for So First

  1. Migena (verified owner)

    Shume arome e mire

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

Rregjistrohu në listën e pritjes Rregjistrohu në listën e pritjes. Do ju informojmë kur produkti të jetë gjendje në magazinë. Ju lutemi lini adresën tuaj të vlefshme të emailit më poshtë.
So First
150 L2400 LSelect options