Vaj Kokosi

(1 shqyrtim nga klient)

300 L900 L

Share

I pasur me acide yndyrore, vaji i arrës së kokosit është një nga produktet më të mira hidratuese natyrale për lëkurën.

I përshtatshëm për t’u përdorur ose vetë ose në kombinim me vajra të tjerë bazë.

Ekzistojnë studime që tregojnë se përdorimi i vajit të arrës së kokosit për tu ushqyer dhe mirëmbajtur flokët, zvogëlon humbjen e proteinave në flokë.

Vaji i arrës së kokosit rrit metabolizmin, i cili ndihmon për tonifikimin e trupit.

* Të gjitha pretendimet bazohen në studime të jashtme klinike, laboratorike dhe të konsumatorëve.

Rezultatet mund të ndryshojnë nga personi në person.

Vaji i kokosit bio merret nga qumështi i arrës së kokosit i cili është nxjerrë nga zemra e kokosit (Cocos Nucifera). Vaji ka ngjyrën e bardhë të borës, është i ngurtë kur mbahet në temperaturën e dhomës (deri në 25 gradë)  ka aromën shumë të këndshme të arrës së kokosit.

Përbërësit: Vaj kokosi i virgjër organik, i parafinuar, i shtypur me proces të ftohtë.

Nuk ka nevojë të ngrini Vajin e kokosit. Eshtë më mirë ta ruani në temperaturën e dhomës, larg rrezeve direkte të diellit.

Peshë N/A

1 shqyrtim për Vaj Kokosi

  1. Melanie (pronar i verifikuar)

    A very good and original product. I recommend it!

Shqyrtim mund të parashtrojnë vetëm klientë që kanë bërë hyrjen dhe që e kanë blerë këtë produkt.

Rregjistrohu në listën e pritjes Rregjistrohu në listën e pritjes. Do ju informojmë kur produkti të jetë gjendje në magazinë. Ju lutemi lini adresën tuaj të vlefshme të emailit më poshtë.
Vaj Kokosi
300 L900 LPërzgjidhni mundësi