Vaj Kastori (Castor oil)

(1 shqyrtim nga klient)

400 L700 L

Share
CASTOR OIL (RICINI OIL)
Castor oil është vaj i trashë, duke e bërë atë një bllokues të mirë të lagështisë dhe zbutës për lëkurën e thatë dhe të ashpër. Pas dushit, aplikoni vajin e kastorit (ricini oil) për një lëkurë të butë dhe të hidratuar gjatë gjithë ditës . Ajo mund të ndjehet pak vajore në fillim, por do të përthithet në një kohë të shkurtër. Disa pika të saj mund edhe të shtohen edhe ne kremi juaj i preferuar, shampo ose balsam për të shtuar lagështinë.
Për të trajtuar lëkurën e thatë të dehidratuar rekomandohet një kombinimin i : ½ filxhan vaj kastori, 2/3 filxhan vaj ulliri dhe 20 pika vaj esencial të preferuar me veti ushqyese si livando ose rozmarinë .
Është e rëndësishme të theksohet se vaji i kastorit si çdo produkt i kujdesit të lëkurës, mund të shkaktojë reaksion alergjik. Rekomandohet të kryer një test në një vënd të vogël të lëkurës para se ta futni atë në rutinën tuaj të përditshme.
Kujdesi për flokët
Vaj i kastorit mund të përdoret gjithashtu për flokët. Me një masazh në skalp mund të ndihmojë në rritjen e qarkullimit të gjakut, të stimulojë rritjen e flokëve dhe të parandalojë humbjen e flokëve. Vetitë e saj antibakteriale dhe antifungale mund të ndihmojnë në trajtimin e skalpit duke përfshirë zbokthin , infeksionin dhe inflamacionin e kokës, të cilat mund të jenë burime të humbjes së flokëve.
Vaji i kastorit përthithet lehtë nga flokët dhe mund tju ndihmojë për të eleminuar thatësinë dhe thyerjen. Hidhni disa pika në dorë dhe butësisht masazhoni flokët për tu dhënë shkëlqim dhe për të zbutur flokët kaçurrela dhe të thatë . Mund të përdoret gjithashtu si një balsam.

* Të gjitha pretendimet bazohen në studime të jashtme klinike, laboratorike dhe të konsumatorëve.

Rezultatet mund të ndryshojnë nga personi në person.

Përbërësit: Vaj Kastori organik, i parafinuar, i shtypur me proces të ftohtë.

Ruajeni në temperaturën e dhomës, larg rrezeve direkte të diellit.

Peshë N/A

1 shqyrtim për Vaj Kastori (Castor oil)

  1. Melanie (pronar i verifikuar)

    The product is amazing and I honestly recommend it strongly!

Shqyrtim mund të parashtrojnë vetëm klientë që kanë bërë hyrjen dhe që e kanë blerë këtë produkt.

Rregjistrohu në listën e pritjes Rregjistrohu në listën e pritjes. Do ju informojmë kur produkti të jetë gjendje në magazinë. Ju lutemi lini adresën tuaj të vlefshme të emailit më poshtë.
Vaj Kastori (Castor oil)
400 L700 LPërzgjidhni mundësi