Shalimar

150 L2400 L

SKU: 1003 Kategori: , Etiketa: , ,
Share

Në familjen e aromave për femra nga Guerlain Shalimar

Vintage

U prezantua në vitin 1925 si një nderim për historinë legjendare të dashurisë midis perandorit SHAHJAHAN dhe gruas së tij Mumtaz Mahal. Shalimar është një nga parfumet më të mira dhe të shitura ndonjëherë dhe magjia e tij është e pamohueshme.

  • Notat e larta janë të vaniljes, temjanit, lëkurës, agrumeve
  • Notat e mesme janë të irisit, drurit të sandalit
  • Notat bazë janë të fasules tonka, patchouli, kedri, myshk

*Kategoria Parfum përmban 30% vaj aromatik.

*Kategoria Eau de Parfum përmban 20% vaj aromatik.

*Kategoria Eau de Toilette  përmban 10% vaj aromatik.

*Vaji ynë aromatik është i ngjashëm me markat e njohura dhe të drejtat janë të prodhuesve dhe / ose projektuesve të tyre përkatës. Këto versione NUK janë për tu ngatërruar me origjinalet dhe The Fragrance Shop IN ACCESSORIZE nuk ka asnjë lidhje me prodhuesin / projektuesin. Interpretimi ynë i këtyre aromave u krijua përmes analizave kimike dhe riprodhimit. Ky përshkrim është t’i japë klientit një ide për aromën, jo për ta mashtruar, ngatërruar klientin ose për të shkelur emrin e prodhuesve / krijuesve dhe markën e tyre të vlefshme tregtare.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Shqyrtim mund të parashtrojnë vetëm klientë që kanë bërë hyrjen dhe që e kanë blerë këtë produkt.