BTMS 100gr

800 L

Availability: Ka stok

Share

INCI : Cetearyl Alcohol (and) Behentrimonium Methosulfate


Alb. Një emulsifikues i shkëlqyer për balsamet e flokëve dhe për kremrat e hollë.

BTMS është një emulsifikues kationik me prejardhje natyrale (nga vaji i kolzës) për emulsionet vaj në ujë.

Kkonsiderohet ideale për produktet e kujdesit të flokëve pasi i mban flokët të hidratuar mirë, të butë dhe pa ngatërrim.

Në formulimet e kremit kozmetik, ofron një teksturë të butë.

Mund të përdoret deri në 25% në fazën e vajit.

Shitet në formë pastile të bardhë.

 

Eng. An excellent emulsifier for hair conditioners and thin creams. Cationic surfactant.

It is produced from rapeseed, and is considered ideal for hair care products as it keeps hair well hydrated, soft and tangled-free.

In cosmetic cream formulations, offers a soft and powdery texture.

It can be used up to 25% of the oil phase.

It is sold in a white lozenge form.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Shqyrtim mund të parashtrojnë vetëm klientë që kanë bërë hyrjen dhe që e kanë blerë këtë produkt.

Rregjistrohu në listën e pritjes Rregjistrohu në listën e pritjes. Do ju informojmë kur produkti të jetë gjendje në magazinë. Ju lutemi lini adresën tuaj të vlefshme të emailit më poshtë.
BTMS 100gr
800 L

Availability: Ka stok