Black Opium Le Parfum

150 L2400 L

Le Parfum është një bombë e ëmbël, është padyshim një aromë vanilje me një nuancë kafeje. Një version më i butë i origjinalit. Shumë e ëmbël por në të njëjtën kohë e errët, e përshtatshme për netët e dimrit.

Share

Në familjen e aromave për femra nga Yves Saint Laurent Black Opium Le Parfum

U prezantua në vitin 2022

Le Parfum është një bombë e ëmbël, është padyshim një aromë vanilje me një nuancë kafeje. Një version më i butë i origjinalit. Shumë e ëmbël por në të njëjtën kohë e errët, e përshtatshme për netët e dimrit. Për adhuruesit e parfumeve gurme. Hapet me kanellë pikante nën mandarinën jeshile dhe dardhën. Me të vërtetë mund ta ndjeni kanellën që ju gudulis fytin nëse e nuhantin shumë afër, ndaj ju këshillojmë të mbani hundën larg saj në minutat e para dhe të lini aroma të vijë tek ju.

Dardha nuk është aq e lëngshme apo frutore sa Black Opium klasik. Në fakt, e gjithë kjo aromë mbështetet në anën e thatë. Nëse menduat se klasiku është shumë i ëmbël, provojeni këtë. Baza bëhet shpejt e dukshme, madje edhe para jaseminit diellor dhe luleve. Vanilja e ngrohtë dhe paçuli tokësor janë forcë kryesore në pjesën më të madhe të aromës.

Zemra me lule nuk është aq e madhe për të tërhequr vëmendjen nga baza, por i jep një fokus të butë dhe e mban bazën të mos jetë *shumë* e sigurt. Vaniljet janë një prekje unike, por duket se bien jashtë fokusit ndërsa thahen. Një formulë më e butë dhe e përzier më mirë. ADN-ja e versionit të parë rezonon në sfond.

  • Notat e larta janë të dardhës, kanellës dhe mandarinës jeshile
  • Notat e mesme janë nota diellore, jasemini sambac dhe lule portokalli
  • Notat bazë janë të Vanilje Madagaskar, Vanilje Burbon, Vanilje Absolute, Kafe, Orkide Vanilje dhe Patçuli.

*Produkti “parfum” përmban 30% vaj aromatik.

*Produkti “eau de parfum” përmban 20% vaj aromatik.

*Të gjitha produktet tona janë bërë me porosi, ne nuk i mbajmë produktet në stok.

*Vaji ynë aromatik është i ngjashëm me markat e njohura dhe të drejtat janë të prodhuesve dhe / ose projektuesve të tyre përkatës. Këto versione NUK janë për tu ngatërruar me origjinalet dhe The Fragrance Shop IN ACCESSORIZE nuk ka asnjë lidhje me prodhuesin / projektuesin. Interpretimi ynë i këtyre aromave u krijua përmes analizave kimike dhe riprodhimit. Ky përshkrim është t’i japë klientit një ide për aromën, jo për ta mashtruar, ngatërruar klientin ose për të shkelur emrin e prodhuesve / krijuesve dhe markën e tyre të vlefshme tregtare.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Shqyrtim mund të parashtrojnë vetëm klientë që kanë bërë hyrjen dhe që e kanë blerë këtë produkt.

Rregjistrohu në listën e pritjes Rregjistrohu në listën e pritjes. Do ju informojmë kur produkti të jetë gjendje në magazinë. Ju lutemi lini adresën tuaj të vlefshme të emailit më poshtë.