Argjil i Bardhë

600 L

Share

Argjili i bardhë respekton pH-in e të gjitha llojeve të lëkurës – madje edhe ato të pjekura – duke ju dhënë butësi!

Eshtë argjili më i butë që mund të përdoret në lëkurë, me një PH neutral dhe është i pasur me dioksid silikoni.

Ideal për lëkurë të thatë ose të irrituar. Me veti antiseptike, antibakteriale dhe antioksiduese.

Përveç kësaj, falë vetive të saj rrezatuese, i jep shkëlqim të menjëhershëm lëkurës!

Argjil që jep shkëlqim dhe rigjeneron lëkurën menjëherë dhe në thellësi!

Eshtë ideale për përdorim:
– si maskë për fytyrën për lëkura të thata ose të irrituara
– si maskë për rinovimin e flokëve të thatë dhe të brishtë
– në banjë, për përtëritje dhe butësi të lëkurës.

Aplikacion:

-Si maskë për fytyrën – Merrni sasinë që dëshironi me një lugë druri ose plastike dhe përzieni me ujë ose qumësht, kos, caj, aloe vera gel etj. Pasi të krijohet një pastë mund ta masazhoni butësisht në lëkurë, lëreni të thahet dhe më pas shpëlajeni me ujë të ngrohtë.
-Për të trajtuar puçrrat, aplikoni në zonën e prekur dhe shpëlajeni pasi të thahet.

Kujdes:

Vetëm për përdorim të jashtëm. Ky produkt nuk është gradë ushqimore. Sigurohuni që nuk keni alergji ndaj produktit dhe se po përdorni përbërës natyralë dhe të pastër. Gratë shtatzanisë gjithashtu duhet të këshilloheni me një mjek përpara se ta përdorni.

100% argjil natyral
I tharë në diell

Nuk përmban konservantë

90gr

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Shqyrtim mund të parashtrojnë vetëm klientë që kanë bërë hyrjen dhe që e kanë blerë këtë produkt.

Rregjistrohu në listën e pritjes Rregjistrohu në listën e pritjes. Do ju informojmë kur produkti të jetë gjendje në magazinë. Ju lutemi lini adresën tuaj të vlefshme të emailit më poshtë.
Argjil i Bardhë
600 L