Aloe Vera Gel

700 L 630 L

SKU: ALOE VERA Categories: , , , Tags: , , ,

Aloe vera është një përbërës që është përdorur në lëkurë për shumë vite. Eshtë anti-inflamator dhe ndihmon në përmirësimin e lëkurës së thatë ose të irrituar.

Ky xhel mund të përdoret në mënyra të ndryshme.

Kur përdoret në fytyrë, ajo largon aknet dhe njollat ​​dhe papastërtitë. Minimizon skuqjen dhe stimulon prodhimin e kolagjenit në mënyrë që lëkura të ketë pamje më rinore.

Në trup, mund të përdoret për të ndihmuar pamjen e plagëve dhe shenjave të strirjave, si dhe në djegien nga dielli dhe ekzema. Gjithashtu lehtëson ndjenjën e këmbëve të lodhura.

Mund të masazhohet në skalpin e kokës për të ndihmuar në qetësimin e lëkurës së irrituar.

Përmban 98% Aloe Vera Gel

 

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

X